Ogłoszenia parafialne – 31 marzec 2019

” Wszyscy zobaczcie, jak nasz Pan jest dobry” (Ps 34)

1) Dziś po Mszy sw dzieci przygotowujące się do I-szej Komunii sw, będą miały próbę śpiewu.

2) Wielkopostne rekolekcje parafialne rozpoczynamy w przyszłą niedziele 7 kwietnia o godz. 10.30 w Krypcie i o 18.00 w Kaplicy. Rekolekcje będą trwały do wtorku włącznie. Poprowadzi je ks prof. Paweł Podeszwa, profesor egzegezy Pisma sw na Uniwersytecie Poznańskim.

3) Dziś, jak i w każdą niedzielę Wielkiego Postu, Gorzkie Żale o godz. 17.30 z kazaniem pasyjnym w Kaplicy.
A dla osób, które nie mogły uczestniczyć na Drodze Krzyżowej w piątek, odbędzie się Droga Krzyżowa dziś po Mszy sw. Dla przypomnienia, w piątki Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową o godz. 18

4) W tym tygodniu będziemy przeżywać:

  • pierwszy piątek m-ca, 5 kwietnia, Msza sw o godz 19.00. Okazja do spowiedzi sw od godz. 18.00. W tym czasie będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i adoracja w ciszy. Msza sw o 19.00. Po Mszy sw zmiana biletów Straży Honorowej NSPJ.
  • pierwsza sobota m-ca, 6 marca o 19.00 Msza sw, a od 18.00 modlitwa różańcowa. Po Mszy sw adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwa ekspiacyjną z ks Piotrem Wróblewskim i Wspólnotą Przymierza Rodzin, dla wszystkich. Serdecznie zapraszamy.
  • pierwsza niedziela m-ca, 07 marca, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy sw o 10.30

 

5) Trwają zapisy na 144 Pielgrzymkę do Lourdes, 29 maj do 01 czerwca, w parafii lub w biurze PMK, tel 07 66 07 33 93

6) Szkoła Polska „ Quo Vadis”, przy naszej parafii, otwiera zapisy na nowy rok szkolny 2019/2020. Zajęcia i katecheza w środy i w soboty. Zapisy u pani Jadzi : 06 19 32 69 91 .
Każdy, kto pragnie, by dziecko poznało swoją kulturę polską w tym język, historię można zapisać do naszej szkoły. Zajęcia muzyczne, plastyczne, teatralne po polsku wpływają korzystnie na rozwijanie się dzieci, a warsztaty dziennikarskie ułatwiają im posługiwaniem się językiem, na co dzien.
Natomiast zapisy na katechezę niedzielną, rozpoczniemy we wrześniu.

7) Uroczystość I-szej Komunii sw w naszej parafii odbędzie się 19 maja. A Sakrament Bierzmowania dla młodzieży odbędzie się w święto Zesłania Ducha sw 9 czerwca.

8) Aby przygotować się do przeżycia Świąt Wielkanocnych i całego Triduum Paschalnego, prosimy na Wielki Czwartek 12 mężczyzn, kiedy odbędzie się obmycie nóg. Następnie będą potrzebni lektorzy do wszystkich czytań liturgicznych. Gdy będziemy proszeni, to wyraźmy zgodę na wzięcie udziału w całej Liturgii Paschalnej.

9) Przy wyjściu są do nabycia kartki świąteczne.

_________________________________________________________________

Mail ks proboszcz : szubert.waclaw@gmail.com           

tel 06 51 07 79 47