Ogłoszenia parafialne – 17 luty 2019

  Szczęśliwy człowiek, który ufa Panu” (Ps 1, 1-2. 3. 4 i 6)

1) Dziś po Mszy sw w Kaplicy dzieci komunijne będą miały próbę śpiewu, jako przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej.

2) W niedziele, 3 marca ( za dwa tygodnie), przybędą do naszej parafii siostry pallotynki, które opiekują się Domem Dziecka w Rudniku nad Sanem. Siostra podzieli się świadectwem ich pracy i opieki nad tymi dziećmi, licząc na nasze zrozumienie i pomoc. W tym celu będzie możliwość złożenia ofiary po Mszy sw, aby wspomóc działanie Domu, który jest w potrzebie.   

 

3) Kurs katechetyczny- animatora katechezy parafialnej, organizowany przez PMK, rozpoczął się w sobotę 26/01 w Domu Kombatanta, Paryz 17 . Sa jeszcze wolne miejsca, serdecznie zapraszamy.

4) Kurs poradnictwa rodzinnego, Naprotechnologia, jako metoda leczenia niepłodności, rozpoczął się 27/01 w Paryżu 12 przy Kościele Immaculée Conception. Sa jeszcze wolne miejsca, serdecznie zapraszamy. 

Zapisy na kursy w biurze Polskiej Misji Katolickiej tel. 01 55 35 32 23 

e-mail: pmk.france@gmail.com

5) Bardzo serdecznie pragniemy podziękować wszystkim organizatorom i osobom zaangażowanych w przygotowaniu balu karnawałowo-walentynkowego. 

6) W tym tygodniu wspominamy: 

- piątek 22.02 Święto Katedry sw Piotra Apostoł


Modlitwa do sw Michała Archanioła, Papieża Leona XIII :

Sw Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła.

Modlitwa Pawła VI o powołania :

O Jezu, Boski Pasterzu, który powołałeś Apostołów, aby ich uczynić łowcami dusz, pociągnij ku sobie gorące i szlachetne umysły młodych ludzi, uczyń ich swoimi naśladowcami i swoimi sługami. Spraw, by pragnęli tak, jak Ty, powszechnego odkupienia, dla którego ustawicznie ponawiasz na ołtarzu Swoja ofiarę. 

Panie, który żyjesz, aby się wstawiać za nami, otwórz przed nimi takie horyzonty, by dostrzegali cały świat, w którym wznosi się niema próba tak wielu braci o światło prawdy i ciepło miłości; spraw, by, odpowiadając na Twoje wołanie, przedłużali tu na ziemi Twoją misje, budowali Twoje Ciało Mistyczne- Kościół i byli solą ziemi i światłością świata. 

Rozszerz Panie, Twoje miłościwe wołanie również na wiele serc kobiecych, czystych i wielkodusznych i wlej w nie pragnienie doskonałości ewangelicznej, oddania się na służbę Kościoła oraz braci potrzebujących pomocy i miłości. Amen.