Ogłoszenia parafialne – 10 luty 2019

  Pójdźcie za Mną, a uczynię was rybakami ludzi” (Mt 4, 19)

1) Dziś na Mszy sw dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej otrzymają swoje świece.

2) Poniedziałek, 11 lutego, będziemy z całym Kościołem przezywać Światowy Dzień Chorych, ustanowiony przez sw Jana Pawła II.

Od godz. 18.00 będzie okazja do spowiedzi sw, a w czasie Mszy sw o 19.00 ( w Kaplicy) będzie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. 

Światowy Dzień Chorego ustanowił Jan Paweł II w liście skierowanym 13 maja 1992 r. do ówczesnego przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia kard. Fiorenzo Angeliniego. Papież wyznaczył na obchody tego dnia przypadające 11 lutego wspomnienie objawienia Matki Bożej w Lourdes. W Kościołach lokalnych w Światowym Dniu Chorego są celebrowane Msze św. w intencji chorych, ich rodzin i służby zdrowia oraz organizowane spotkania z chorymi i ich opiekunami. Podczas Mszy św. jest udzielany sakrament namaszczenia chorych.

O namaszczeniu chorych czytamy w Liście św. Jakuba:
Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana. A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone (Jk 5, 14-15)” .

3) Kurs katechetyczny- animatora katechezy parafialnej, organizowany przez PMK, rozpoczął się w sobotę 26/01 w Domu Kombatanta, Paryz 17 . Sa jeszcze wolne miejsca, serdecznie zapraszamy.

4) Kurs poradnictwa rodzinnego, Naprotechnologia, jako metoda leczenia niepłodności, rozpoczął się 27/01 w Paryżu 12 przy Kościele Immaculée Conception. Sa jeszcze wolne miejsca, serdecznie zapraszamy. 

Zapisy na kursy w biurze Polskiej Misji Katolickiej tel. 01 55 35 32 23 

e-mail: pmk.france@gmail.com

5) W tym tygodniu wspominamy: 

- czwartek 14.02 Świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa - patronów Europy